Łysienie – 5 popularnych mitów

0
Łysienie – 5 popularnych mitów
3.67 (73.33%) 6 votes

łysienieŁysienie jest poważnym problemem, nad którym naukowcy cały czas pracują, szukając odpowiedzi w ludzkim genomie. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym mitom o łysieniu. Zobaczymy, które z nich pozwoliły zawładnąć naszym życiem.

Jeżeli uwierzyłeś, w któreś z nich możesz odetchnąć z ulgą. Jesteś tylko o krok do odzyskania swojej starej fryzury. Jeżeli masz jakieś pytania co do punktów poniżej daj mi znać. Tabletki na wypadanie włosów często są koniecznością dlatego warto zebrać konkretną wiedzę.

Łysienie jako domena starszych ludzi

Taką „prawdę” często wmawiają sobie młodzi mężczyźni, którzy zauważają w lustrze cofającą się linię włosów. Jest to zrozumiałe, że w ten sposób chcą zaprzeczyć temu co widzą, jednakże u części mężczyzn łysina typu męskiego rozpoczyna sie już w okresie dojrzewania, a sama przypadłość jest najbardziej powszechna wśród dwudziesto i trzydziestolatków. Prawdą jest, ze im wcześniej mężczyzna zacznie tracić włosy, tym na przyszłość będzie ich coraz mniej i będą coraz słabsze.

łysienie tabletkiDziedziczysz łysienie od strony matki

Według powiedzenia, ‘jeżeli chcesz sprawdzić czy wyłysiejesz pewnego dnia, spójrz jak wygląda ojciec twojej matki’, tą niechcianą umiejętność otrzymujemy od naszych matek. Jednak czy tak jest? Samo twierdzenie, uważane niejako za mit krąży wśród ludzi od 1916 roku.
W 2005 roku, niemieccy naukowcy zrobili coś niewyobrażalnego – odkryli gen odpowiedzialny za wypadanie włosów, który jest przekazywany przez chromosomy X, które dziedziczymy po naszych matkach, jednakże „nowa wiarygodność” mitu została szybko zweryfikowana gdy w 2008 roku, inna grupa badawcza odkryła inny gen, również odpowiedzialny za łysienie. W tym przypadku tę cechę można odziedziczyć po obojgu rodziców. Jeżeli cierpisz na łysienie androgenne to nawet follixin nie pomoże.

Po krótce, powiedzenia przekazywane z pokolenia na pokolenie często mają w sobie ziarno prawdy. W tym wypadku nie należy jednak za bardzo temu wierzyć, gdyż za „gen łysienia” możesz obarczać zarówno swoją matkę jak i ojca.

Częste używanie z żelu i lakieru do włosów powoduje łysienie

Panowie z programu „Jersey Shore” mogą spokojnie odetchnąć – wykorzystywanie produktów do włosów nie ma nic wspólnego z ich wypadaniem.
W momencie gdy pochodzenie tego stwierdzenia jest dość niejasne, nie wydaje się aby lysienie2byłowiele osób, które by nadużywały tego wymysłu i szukały kozła ofiarnego, który, według nich, dodawał by chemikaliów do różnych produktów, które by były czynnikiem zapalnym dla łysienia. Może i niektórzy próbują wynaleźć jakieś pokrętne tłumaczenie ale póki co, po prostu nie ma na to dowodów.

Zbyt dużo szamponu również nie służy włosom?

Podczas brania prysznica czy dłuższej kąpieli, podczas mycia głowy bez wątpienia z pewnym niepokojem możesz obserwować jak słabsze włosy wypadają i zostają na twoich rękach by ostatecznie spłynąć do ścieków. Tak naprawdę, używanie szamponu, nie ma to większego znaczenia jeżeli chodzi o wypadanie włosów. Jeżeli masz skłonność do łysienia, wybór środka do mycia głowy nie ma większego wpływu na ten proces a już na pewno nie będzie czynnikiem zapalnym. Podobnie jest z tabletkami na wypadanie włosów, też nie można wziać ich za dużo.

Twierdzenie, że rzadkie mycie głowy również może powodować utratę włosów również nie wydaje się być prawdziwe (chociaż zdecydowanie wzrasta możliwość przypłacenia tego ekscesu różnymi infekcjami skóry głowy). Jeżeli niemyte włosy mają powodować łysienie, w jaki sposób wyjaśnisz zagadkę dredów, gdzie ciężko dotrzeć do tych najbardziej poskręcanych i poplątanych włosów w trakcie mycia, a pomimo tego niektórzy cieszą się naprawdę imponującymi fryzurami i naprawdę daleko im do wyłysienia?

Kapelusze przyprawiają o łysinę?

Gdyby ten mit był prawdziwy, a nasze czapki i kapelusze faktycznie generowały wypadanie włosów, bez problemu byśmy się ich pozbyli. Na szczęście nie jest to konieczne, ponieważ jak dotąd, na horyzoncie nie pojawiła się żadna przesłanka potwierdzająca ten mit. Pamiętaj, że w momencie kiedy zaczynają Ci wypadać włosy bardzo ważne jest, abyś zainwestował w dobre tabletki przeciw wypadaniu włosów.

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ