Przyczyny wypadania włosów – czy też to robisz?

0
Rate this post

tabletki na wypadanie włosówWypadanie włosów jest naturalna częścią procesu dojrzewania u większości z nas. Kiedy zobaczyłem u siebie pierwsze objawy naturalnie nasuneło mi się pytanie „Jakie są przyczyny wypadania włosów i jak temu zaradzić”. W ruch poszła wyszukiwarka google i już po chwili mialem przed sobą pare różnych stron z poradami. Okazało się, że nie jest to jedynie problem mężczyzn ale też sporej ilości kobiet. Dziś podziele się z wami przyczynania tego zjawiska ( a jest ich pare), więc nie przeciągając wstępu zapraszam do lektury.

Przyczyny wypadania włosów

Czasem jest tak, że nagle budzimy się i zaczynamy dostrzegać coraz więcej wypadających włosów. Najczęściej nie jest to najlepszy znak i bardzo ważne jest zbadanie przyczyn dlaczego tak się dzieje. Na rynku są bardzo dobre suplementy na porost włosów oraz szamponów przeciw ich wypadaniu. Możecie o nich przeczytać tutaj. Najpierw jednak bardzo ważne jest aby poznać przyczyny. To one pozwolą nam na dobranie odpowiedniego środka.

O samych przyczynach mógłbym się rozpisywać dużo bo sam spędziłem cały miesiąc na dokładnej analizie tego problemu. Jeżeli jesteś zainteresowany konkretnymi rozwiązaniami to przeczytaj mój artykuł na temat tabletek przeciw wypadaniu włosów. Nie wnikając jednak w szczegóły (kto ma na to czas w dzisiejszych czasach;)) jest ich pare.

tabletki na wypadanie włosów

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

1) Stres w pracy i w życiu osobistym

U mnie zaczęło się to pół roku po rozpoczęciu nowej pracy. Na początku było sielankowo. Nowi ludzie, nowe wyzwania. Wreszcie w moim życiu dzieje się coś nowego. Niestety ten okres bardzo szybko minął i już po miesiącu zaczął się bardzo duży stres. Szef cały czas naciskał, projektów było coraz więcej, a napięcię z pracy przenosiło się na życie prywatne. Mamy takie czasy, że stresu nie możemy w żaden sposób uniknąć. Stojąc w korku albo spiesząc się w jakieś spotkanie cały czas jesteśmy wystawieni na jego działanie. Takie coś powoduje że nasze hormony wariują i to właśnie jest jedna z przyczyn wypadania włosów. Tylko odpowiednie tabletki na wypadanie włosów mogą pomóc.

2) Lysienie Genetyczne

To jest chyba najpopularniejsza przyczyna wypadnaia włosów. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne ale czytając różne fora internetowe większość osób cierpi właśnie z tego powodu. Jeżeli masz kogoś w rodzinie (ojciec, dziadek), ktor cierpiał na łysienie to jest duże prawdodopodobieństwo, że przekazał to też Tobie. Jest to też najtrudniejsza odmiana do leczenia i wymaga specjalnych środków, które najpierw zahamują cały proces, a dopiero potem zaczną odbudowę. Jeszcze 5 lat temu było to niemożliwe, ale wraz z rozwojem medycyny na szczeście udało się wynaleźć odpowiednie środki do stymulacji cebulek. Więc bez obaw, po 2-3 miesiącach można zobaczyć znaczną poprawę;)

Tutaj też warto wspomnieć, że dwie trzecie mężczyzn traci swoje włosy okolo 60 roku życia, ale może to być szybciej!!! U mnie wszystko zaczęło się już w wieku 27 lat i po roku byłem już kompletnie łysy. Tak na marginesie to musze nadmienić, że nie było łatwo znaleźć odpowiednią kurację i dopiero po pół roku znalazłem środki które działaja. Więcej o tym możecie poczytać tutaj.

3) Dieta, czyli jesteś tym co jeszdlaczego wypadaja wlosy

Dużo osób zapewne się skrzywi i zapyta „Jak to, nie moge jeść tego co chce?”. Spokojnie, możesz, tylko w odpowiednich ilościach. Badania dowiodły, że brak odpowiedniej ilości białka lub jego duży nadmiar jest rzeczą która możemy zakwalifikować jako „przyczyny wypadnia włosów”. Tutaj ciekawostka: włosy są zbudowane głównie z białka. Jest to jego specjalna odmiana, która nazywa się keratyną.

Następną rzeczą jest nadmiar witaminy A oraz B. Te dwa mikroelementy w dużym stopniu odpowiadaja za odżywienie cebulki włosa. Dlatego warto zadbać o odpowiednio zbilansowana diete i dostarczanie do swojego organizmu odpowiednich składników.

NIe przesadzajmy z obcinaniem podczas odchudzania (tutaj rada skierowana głównie do kobiet), oraz nie jedzmy za dużo posiłków jeżeli ćwiczymy na siłowni (Panowie, dbajmy o dobrze wyliczone kalorie;)). Składniki które są bogate w proteiny czyli popularne białko to miedzy innymi: mięsa, jajka oraz ryny. Jeśli jestes wegetarianinem możesz je dostarczać z produktów takich jak orzeczy oraz fasola.

Jeżeli będziemy potrafili zachować te rzeczy na pewno nic się nie stanie, a jeżeli mimo wszystko wypadaja nam włosy to przyczyna leży gdzie indziej.

4) Leki

Różnego rodzaju środki medyczne potrafia być jedną z przyczyn dlaczego Twojego włosy nie chcą rosnąć lub są osłabione. Tutaj z tego co czytalem może być tak dużo kombinacji, że nie odważe się na żadną rekomendację środków. Po prostu jest to zbyt specjalistyczny temat. Więc jeżeli obserwujesz u siebie początki łysienia, a w tym samym czasie bieżesz jakieś środki medyczne koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Nie popadajmy też w paranoje. Zwykla aspiryna czy ibuprom raczej nie będą tutaj przyczyną;)

5) Zmiany poziomów hormonalnych

Tutaj głównie tyczy się to kobiet, zażywających tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli widzisz u siebie jakieś objawy osłabienia włosów, a lekarz przepisał Ci nowe środki to koniecznie pójdź na dodatkową konsultacje. Na pewno zostaniesz przebadana pod tym kątem i jeżeli będzie jakieś zagrożenie dla zdrowia Twojej fryzury, przepiszą Ci coś innego. Wśród mężczyzn też może się to zdarzyć jednak znacznie rzadziej. Jeżeli ktoś wspomaga się jakimiś mocnymi suplementami podczas treningów wytrzymałościowych bądź siłowych to środki te mają skutki uboczne. Przyczyny wypadania włosów są różne dlatego warto się zabezpieczyć na wszelkie możliwe sposoby.

Jeżeli chodzi o główne przyczyny to już wszystkie. Jeżeli macie jakieś pytania dajcie mi znać na maila. Chętnie na wszystko odpowiem. Tutaj macie jeszcze link gdzie możecie dowiedzieć się więcej o tym problemie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ